To pytanie, które wiele osób zadaje sobie przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zgłoszenia się do specjalisty.

Zdarza się, że może pojawić się pytanie “czy mój problem nadaje się na terapię”? Jeśli coś jest dla Ciebie trudne, a jednocześnie ważne, jeśli czujesz, że to wpływa istotnie na Twoją codzienność, czujesz, że tracisz nad tym kontrolę i zwyczajnie odczuwasz cierpienie-to zupełnie w porządku, by zgłosić się do psychoterapeuty i poszukać profesjonalnej pomocy.

Dzięki konsultacjom dowiesz się, jakie są możliwe kolejne kroki.

Moment, w którym czujesz, że dotychczasowe sposoby i poszukiwane rozwiązania nie przynoszą zadowalającego efektu, może być tym, kiedy warto poszukać pomocy specjalisty i zgłosić się na konsultację. Jeśli czujesz się przytłoczony, doświadczasz nadmiernego lęku, smutku, obojętności, masz poczucie, że nie radzisz sobie w relacjach z innymi, przeżywasz kryzys emocjonalny, cierpisz – to jest to odpowiedni moment, by poszukać profesjonalnej pomocy.

Psychoterapia

Psychoterapia jest formą pomocy psychologicznej, która ma poprawić komfort i jakość życia. Stosowana jest w leczeniu zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz zachowań problematycznych.

Pierwsze trzy spotkania to konsultacje, w trakcie których będziesz mógł opowiedzieć o aktualnych trudnościach, terapeuta zapozna się z Tobą i Twoimi trudnościami oraz wskaże Ci potencjalne możliwości dalszej pracy. Czasami może być to konsultacja z psychiatrą, czasami 6 sesji z terapeutą, a czasami praca na 2-5 miesięcy. Konsultacje nie zobowiązują do podjęcia terapii. W trakcie konsultacji otrzymasz wsparcie emocjonalne i informacyjne.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest skoncentrowana na konkretnym celu, ograniczona w czasie i opiera się na współpracy. Jest też jednym z najlepiej przebadanych nurtów terapeutycznych, o udowodnionej skuteczności w wielu problemach (m. in: depresja. lęki, napady paniki, bulimia, bezsenność). 

 

Skierowana jest do osób cierpiących:

  • na depresję
  • zaburzenia lękowe: w tym napady paniki, fobie, zamartwianie się, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
  • problemy ze snem
  • zaburzenia odżywiania (w tym napadowe objadanie się)
  • na zaburzenia osobowości
  • lęk o zdrowie
  • trudności adaptacyjne

 

Wsparcie psychologiczne

To konsultacja lub kilka konsultacji, których celem jest pomoc w redukcji napięcia emocjonalnego i kryzysie życiowym. Jest to doraźna pomoc psychologiczna, a nie proces nastawiony na konkretny cel i długotrwałą zmianę. Służy temu, by złagodzić aktualny kryzys i powrócić do równowagi emocjonalnej.

 

 

Gabinet przy ul. Krakowskiej

Gabinet przy ul. Podwale